Zpět na úvod Naše škola Základní informace

Základní informace

O Střední škole sociální péče a služeb

Střední škola sociální péče a služeb Zábřeh vznikla 1. července 2006 sloučením Střední odborné školy sociální péče Zábřeh a Středního odborného učiliště Zábřeh.

Škola má v regionu dlouholetou tradici, ve své činnosti navazuje na tradice odborného zemědělského vzdělávání sahajícího až do roku 1927 a zahradnického vzdělávání založeného roku 1947 působících ve škole dodnes. Během svého vývoje prošla několika přestavbami a modernizacemi.

Dnes je to střední škola disponující moderním vybavením a technikou umožňujícím kvalitní přípravu v nabízených oborech. Od svého založení se škola zaměřuje na výuku zahradnických a zemědělských oborů, postupem doby se zaměření školy mění a rozšiřuje zejména o studium pedagogických věd zaměřených na sociální péči a humanitární činnost zaměřených na práci se sociálně nebo zdravotně postiženými lidmi. V současné době se škola snaží reagovat na potřeby na trhu práce, a proto škola rozšiřuje svou nabídku vzdělávání o gastronomické obory.

Součástí školy je i domov mládeže poskytující vzdálenějším žákům nejen ubytování, ale i bohaté sportovní a kulturní vyžití. Všichni žáci mají po celou dobu studia zajištěno stravování ve školní jídelně. Teoretická výuka probíhá v budově na ulici P. Bezruče a v budově na nám. 8. května 2, odborný výcvik potom na dalších pracovištích, pozemcích, dílnách a provozech.

 

nahoru

často
hledáte

Webdesign a realizace ESMEDIA Interactive