O Střední škole sociální péče a služeb

Střední škola sociální péče a služeb Zábřeh vznikla 1. července 2006 sloučením Střední odborné školy sociální péče Zábřeh a Středního odborného učiliště Zábřeh.

Škola má v regionu dlouholetou tradici, ve své činnosti navazuje na tradice odborného zemědělského vzdělávání sahajícího až do roku 1927 a zahradnického vzdělávání založeného roku 1947 působících ve škole dodnes. Během svého vývoje prošla několika přestavbami a modernizacemi.

Dnes je to střední škola disponující moderním vybavením a technikou umožňujícím kvalitní přípravu v nabízených oborech. Od svého založení se škola zaměřuje na výuku zahradnických a zemědělských oborů, postupem doby se zaměření školy mění a rozšiřuje zejména o studium pedagogických věd zaměřených na sociální péči a humanitární činnost zaměřených na práci se sociálně nebo zdravotně postiženými lidmi. V současné době se škola snaží reagovat na potřeby na trhu práce, a proto škola rozšiřuje svou nabídku vzdělávání o gastronomické obory.

Součástí školy je i domov mládeže poskytující vzdálenějším žákům nejen ubytování, ale i bohaté sportovní a kulturní vyžití. Všichni žáci mají po celou dobu studia zajištěno stravování ve školní jídelně. Teoretická výuka probíhá v budově na ulici P. Bezruče a v budově na nám. 8. května 2, odborný výcvik potom na dalších pracovištích, pozemcích, dílnách a provozech.

Na naší škole můžete studovat tyto studijní nebo učební obory

Jste zde: SŠSPaS Zábřeh  >  O škole

© SŠSPaS Zábřeh 2011   |   úvod   |   kontakty   |   podatelna   |   úřední deska   |   přijímací řízení   |   administrace   |   Tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz