Zpět na úvod Hrou proti AIDS

Hrou proti AIDS

05. 10. 2023

Ve dnech 19.-22.9. proběhl na naší škole další ročník interaktivního programu Hrou proti AIDS. Garantem projektu je Státní zdravotnický ústav v Praze a jeho cílem je dát dospívajícím možnost netradičním způsobem, tj. hrou, osvojit si základní znalosti o možnostech přenosu viru HIV, ostatních pohlavně přenosných infekcích, ochraně před nežádoucím těhotenstvím a přemýšlet o vlastních postojích a chování v možných rizikových situacích.

 Celkem se zúčastnilo 385 žáků 9. tříd základních škol ze Zábřeha, Bludova, Postřelmova a Mohelnice a studentů 1. ročníků pořadatelské školy.

Soutěž probíhala na pěti stanovištích, kde žáky provázeli moderátoři z řad studentů 3. ročníku oboru Sociální činnost. Instruktoři moderovali tematicky zaměřené aktivity a diskuzi na téma sexualita, vztahy mezi partnery, antikoncepce či prevence přenosu pohlavních chorob. Jedná se o vrstevnický program založený na tom, že žáci lépe přijmou informaci od stejně starých vrstevníků. Důležitou roli přitom hraje interaktivita, pro účastníky byla připravena řada modelových situací a praktických ukázek. Díky tomu, že jednotlivé aktivity vedou sami studenti, ztrácejí účastníci programu snáz zábrany a nebojí se mluvit o intimních tématech otevřeně. Naši studenti si v roli moderátorů vedli výborně a za to jim patří velký dík.

 Foto

nahoru

často
hledáte

Webdesign a realizace ESMEDIA Interactive