• ARS POETICA  - PUŠKINŮV PAMÁTNÍK 2018

   6.června 2018 – v den výročí narození slavného básníka A.S. Puškina – proběhla v pražském Ruském středisku vědy a kultury celostátní přehlídka 52. ročníku festivalu ARS POETICA – Puškinův památník, které se zúčastnila i vítězka mohelnického regionálního kola  Barbora  Urbánková ( žákyně 3. ročníku oboru Sociální činnost – sociálně správní činnost).

  Reprezentantka naší školy soutěžila v oblasti sólového zpěvu se 2 písněmi. Autory písně Мама je současný populární zpěvák Dima Bilan a Danil Plužnikov, vítěz talentové soutěže Голос Дети 2016. Píseň Кукушка je v současné době známá v podání vynikající ruské zpěvačky Poliny Gagariny, ale vznikla již v 80.letech minulého století v autorské dílně rockového zpěváka Viktora Coje.

  Do Prahy odjela Barbora v doprovodu Veroniky Velikovské a Veroniky Zemanové, které zpestřily interpretaci Кукушки scénickým tancem, za jehož choreografii a nácvik patří velký dík absolventce naší školy Barboře Fňukalové. Na úspěchu vystoupení měla nemalý podíl i paní učitelka Jitka Smékalová, která doprovázela píseň Мама hrou na klavír.

  O tom, že vystoupení zaujalo jak porotu, tak diváky, svědčí mimořádné ocenění poroty, jímž bylo oceněno jen několik nejkvalitnějších přehlídkových čísel. Podle slov předsedkyně poroty Barbora získala obdiv poroty nejen za výborný zpěv, ale především za svůj bezprostřední projev, schopnost navázat kontakt s publikem a celkový vizuální dojem, neboť byl promyšlen každý detail včetně účesu a společenských šatů. 

  Celé vystoupení vzniklo v režii učitelky ruského jazyka Milany Fňukalové a můžete jej zhlédnout na www.youtube.com  po zadání jména Barbora Urbánková.

  Mimořádné ocenění 

  Foto             

 

 • ZDRAVÝ ČTVRTEK

  Ve čtvrtek 10.5.2018 se v aule školy uskutečnil úplně první „ZDRAVÝ ČTVRTEK“, který zorganizovala třída 3.V za pomocí paní učitelky Mgr. Evy Staňkové. Třetí ročník připravil několik zdravých pokrmů, které poté o přestávkách a volných hodinách prodával svým spolužákům z nižších ročníků. Žáci zde mohli za symbolickou částku ochutnat například chia puding, smoothie, slepičí sušenky a také různé pokrmy z ovesných vloček. Podle toho, že se po ochutnávkách za velmi krátký čas jen zaprášilo, si myslíme, že akce byla úspěšná.  Doufáme tedy, že si všichni akci užili a třeba se inspirovali recepty 3.V a také, že se taková akce někdy zopakuje ve stejně příjemném duchu.

  Děkujeme všem zúčastněným.

  Nela Kárská, 3.V

 

 

 • Flóra Olomouc                                                                                                                                                                   Z jarní etapy zahradnické výstavy Flora Olomouc si odnesli žáci školy diplom za 1. místo o nejlépe řešenou expozici. Vítězné aranžmá mohli návštěvníci Flory zhlédnout od 24. do 27. dubna v rámci společné expozice Českého zahrádkářského svazu.  

 • Cvrčovická kopretina                                                                                                                                                          Úspěch žákyň oboru Zahradnické práce v aranžérské soutěži Cvrčovická kopretina 2014. Soutěže se zúčastnily žákyně 2.ročníku Barbora Hojgrová a Kateřina Hedrichová. Každá připravovala tři floristické práce – květinový šperk, přízdoba dárku a přízdoba jednoho květu. Barunka získala dvakrát nejvyšší ocenění a to za květinový šperk a přízdobu jednoho květu. Katka se umístila na 2.místě s květinovým šperkem. Celkově tým děvčat získal 1.místo. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy i oboru. Děkujeme také paní mistrové Lence Linhartové za přípravu děvčat na soutěž.

 • Den techniky                                                                                                                                                                      Dne 19. 3. 2014 se žáci I. a II. ročníku učebního oboru Zemědělec – Farmář, zúčastnili Dne techniky v areálu firmy 1. Slezská strojní a.s. v Oticích u Opavy.Na tomto tradičním setkání prodejců zemědělské techniky se zákazníky měli naši žáci možnost se, seznámit s výrobním programem firmy, ale také si vyzkoušet testovací jízdy s nejnovějšími modely traktoru CLAAS. Součástí akce byla i výstava zemědělské techniky pro sklizeň, setí a přípravu půdy známých značek Claas, Kverneland, Hardi a Väderstad.

 • Gastro Kroměříž - Tescoma Cup                                                                                                                                                                                                19.3.2014 proběhla soutěž mladých odborníků v oblasti gastronomie. Před zraky odborné poroty a diváků připravovala králičí rolku plněnou kořenovou zeleninou, se švestkovou omáčkou, mletými králičími biftečky se žampiony bramborovým válečkem. Pokrm byl oceněn stříbrnou medailí. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Děkujeme také paní mistrové Petře Dzurikové za přípravu Karolíny na soutěž.

 • Zámecké vázání                                                                                                                                                                 

  VII. ročník již tradiční aranžérské soutěže proběhl 13.3.2014 v Kelči. Naši školu reprezentovaly dvě žákyně 2. ročníku oboru Zahradnické práce – Kateřina Hedrichová a Barbora Hojgrová. Děvčata připravovala dva floristické výrobky -  přízdoba vinné láhve a  přízdoba dámského neskládaného deštníku. Děkujeme za reprezentaci školy a současně děkujeme paní Lence Linhartové za přípravu děvčat na soutěž.

   
 • Miss středních škol Olomouckého kraje                                                                                                                                                                                       

  Žáci zahradnických oborů aranžovali květinovou výzdobu na finálovém večeru a kytice pro Miss středních škol. Květiny dodal Velkoobchod květin Jiřího Hepnárka.

      

 

 

Jste zde: SŠSPaS Zábřeh  >  Akce a soutěže

Akce a soutěže

 

© SŠSPaS Zábřeh 2011   |   úvod   |   kontakty   |   podatelna   |   úřední deska   |   přijímací řízení   |   administrace   |   Tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz